החידוש הגדול של עדשות מגע יומיות

באנר המרכז לעדשות מגע

עדשות מגע יומיותראייה לא תקינה היא לא דבר של מה בכך וצריך לייחס לה את מירב תשומת הלב הדרושה. כיום יש הרבה מאד אפשרויות של תיקון ראייה וכל אדם יכול לבחור עם מה ואיך יהיה לו הכי נוח. לא רק הבחירה בין משקפיים לעדשות מגע אלא גם היבטים אחרים וחשובים כמו תקציב, מחיר, משך הזמן של עמידות אביזר התיקון וכמובן המצב הרפואי או הבריאותי של העיניים. כאשר בוחנים לעומק את שלל האפשרויות הקיימות מגלים שהסוגים השונים שקיימים כיום של עדשות מגע יומיות מהווים לא פחות מאשר בשורה אמיתית לציבור של האנשים שצריכים תיקון ראייה והעדשות מהוות עבורם הצלה של ממש.

 

איך בעצם מתקנות עדשות מגע יומיות את הראייה?

בדומה לעדשות של משקפיים – גם עדשות מגע יומיות אפשר להשיג במספרים מגוונים שהם תיקון הראייה. יש מי שיצטרך את אותו מספר עדשה בשתי העיניים ויהיו מי שיצטרכו שני מספרים שונים בשתי העיניים. את העדשות מניחים בעדינות על האישון והעדשה נצמדת אליו מיד. כך בעצם מתוקנת הראייה על ידי העדשה. עדשות המגע דומות בעצם לעדשות של משקפיים רק שהן קטנות הרבה יותר, מונחות על האישון בתוך העין ואינן נראות כלפי חוץ. מי שלא רוצה להרכיב משקפיים – הרי שעדשות המגע הן הפתרון שיהיה הכי מתאים ונוח עבורו ואכן השוק של עדשות מגע מכל הסוגים נחשב לתוסס ומעניין ויש לו ביקוש רב.

מהן עדשות מגע יומיות?

בעבר היו שני סוגים של עדשות מגע – עדשות קשיחות שהיו עשויות מחומר קשיח שדומה לזכוכית ועדשות רכות שהיו עשויות מפולימר דקיק והן היו מתאימות את עצמן למבנה העישון וגלגל העין. בשני סוגי העדשות אפשר היה לעשות שימוש לאורך זמן וכאשר הן לא היו בשימוש היה צריך לשמור אותן בתוך תמיסה ששמרה על הניקיון שלהן. עדשות מגע יומיות הן עדשות שלא צריך לשמור והן לא מתאימות לשימוש חוזר. ברגע שמוציאים אותן מהעין – זורקים אותן לפח והשימוש בהן הסתיים. גם את העדשות היומיומיות אפשר להשיג במגוון רחב של מספרים שמיועדים לתיקון הראייה ואפילו יש כאלה צבעוניות שבעזרתן העין נראית עם צבע אחר מהצבע האמיתי והטבעי שלה.

 

היתרונות של העדשות היומיות

עדשות מגע יומיות לא דורשות שום טיפול, תחזוקה או פעולה לביצוע מלבד הנחתן בעדינות בתוך העין והוצאתן בסיום השימוש. יש בכך נוחות רבה מאד. במקום לקנות את התמיסות או הנוזלים שבהם מאחסנים את העדשות, לבחור את האביזרים הדרושים וכמובן לוודא שמצטיידים בהם בכל יציאה מהבית – כל שצריך זה להכניס את העדשה אל תוך העין ולזרוק אותה בסוף היום. כאשר יש צורך בעדשות למחרת – פשוט פותחים זוג עדשות חדש וחוזר חלילה. אמנם יש צורך בכמות גדולה של עדשות שתהיה תמיד זמינה ותימצא בהישג יד אך ללא ספק מדובר בנוחות רבה מאד. כל עדשה ארוזה הרמטית בתוך אריזה משלה וכך לקחת עדשות בארנק לכל מקום שהולכים אליו.

קראו עוד: איך לבחון עדשות מגע מולטיפוקל חוות דעת

איך יודעים באילו עדשות יומיות צריך או כדאי להשתמש?

על מנת להתחיל להשתמש לראשונה בעדשות מגע צריך לבצע בדיקת ראייה יסודית ומקצועית על ידי אופטומטריסט או רופא עיניים. לאחר מכן הם אלה שימליצו על סוג העדשות וכמובן שצריך יהיה לשאול אותם איזה סוג יהיה הכי נכון ומתאים לפי מצב תיקון הראייה הדרוש. במידה ובוחרים עדשות מגע יומיות צריך לדעת בדיוק איזה מספר דרוש והאם בשתי העיניים עומדים להשתמש בעדשות בעלות אותו המספר. לאחר מכן נדרשת הדרכה על אופן השימוש בעדשות, איך מרכיבים אותן, מה קורה כאשר חשים חוסר נוחות ואיך להתנהל עם העדשות באופן כללי. לאחר שהכל ברור ומנסים להרכיב את העדשות לבד בנוכחות רופא העיניים או האופטומטריסט – אפשר לצאת לדרך עצמאית.

 

כמה עולות העדשות היומיות ואיך משיגים אותןכמה עולות העדשות היומיות ואיך משיגים אותן?

אפשר לומר שעדשות מהסוג של עדשות מגע יומיות הן אלה שהכי קל להשיג והן גם נחשבות יחסית זולות. אפשר להשיג אותן במגוון רחב של חנויות שמתמחות באופטיקה, ברשתות הפארם ואפילו בחלק מבתי המרקחת. מה שהכי חשוב לשים לב זה שלא טועים במספר ובוחרים את העדשות עם המספר הנכון. המספר יופיע בצד החיצוני של האריזה על מנת שהמשתמשים יוכלו לבחור את העדשות שהם צריכים ומתאימות להם. קופסת עדשות לחודש ימים תעלה כמה עשרות שקלים ובמקרים רבים אפשר למצוא גם הנחות או עסקאות חבילה הכוללות כמה חביות של עדשות במחיר זול יותר. מומלץ מאד לבצע סקר שוק ולמצוא את המחירים הטובים והכדאיים ביותר.

קראו עוד: למי כדאי לברר על עדשות מגע מולטיפוקל יומיות?

איך מרגישים כאשר משתמשים בעדשות?

אי אפשר לשכוח שבסופו של דבר מדובר באביזר שהמטרה שלו היא תיקון הראייה. מכאן שברגע שמוצאים את המספר המתאים שיתקן את הראייה ומתרגלים את הכנסת והוצאת העדשות – הרי שאפשר לצאת לדרך חדשה שבה רואים טוב מאד ונוח מאד להתנהל עם העדשות. אין מי שלא ירצה לתקן את הראייה של עצמו ואין מדובר ברשות או מותרות. כל אדם חייב לראות טוב כל הזמן על מנת לנהל חיים נורמליים בצורה נכונה ונוחה ויש השלכות חמורות על התנהלות כאשר לא רואים טוב בצורה מושלמת. העדשות יהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהשגרה היומיומית החדשה ואפשר יהיה לקחת אותן לכל מקום שהולכים. אפשר יהיה גם לשלב בין השימוש בהן לבין הרכבת משקפיים.

מיכאל ירנוש עדשות מגע

מיכאל ירנוש עדשות מגע

מיכאל ירנוש מטפל בעדשות מגע, עם ניסיון עשיר בתחום ואלפי לקוחות מרוצים. משתתף בכנסים, מעביר הרצאות, מנהל השתלמויות ופורומים מקצועיים.

מבצעים מטורפים מבית

החל מ -3,800 ₪ , תלוי בקופת החולים , ובסוג הכרטיס לסבסוד.

מאמרים שאולי יענינו אותך

מבצעים מטורפים מבית

החל מ -3,800 ₪ , תלוי בקופת החולים , ובסוג הכרטיס לסבסוד.