איך לבחור מולטיפוקל מומלץ?

מולטיפוקל מומלץבשנים האחרונות חלו הרבה מאד שינויים בעולם האופטיקה, כחלק מטכנולוגיות שהתחילו להיות בשימוש נרחב בתחום של רפואת העיניים. אנשים רבים מרכיבים משקפיים על מנת לתקן את הראייה שלהם ומעדיפים משקפיים עם עדשות איכותיות, מתקדמות וכאלה שאיתן התיקון יהיה הכי טוב שאפשר. ראייה טובה ותקינה אינה מותרות וחוש הראייה הוא אחד החשובים, אם לא החשוב מכולם. אנשים רבים שהיו עושים שימוש ביותר מזוג משקפיים אחד העדיפו פחות סרבול או חוסר נוחות וכאן אפשר להתחיל להבין מדוע מולטיפוקל מומלץ במקרים שבהם הפגיעה בראייה דורשת תיקון למי שלא רואה טוב גם מרחוק וגם מקרוב..

 

למה מתכוונים כשמדברים על מולטיפוקל מומלץ?

מולטיפוקל הוא מושג שמתייחס למיקוד של הראייה. יש מי שצריך תיקון לראייה מקרוב ויש מי שדווקא יצטרך תיקון לראייה מרחוק. כאשר מדברים על מולטיפוקל מומלץ מתכוונים לתיקון בו זמנית של ראייה מקרוב ומרחוק גם יחד בזוג משקפיים אחד. הכוונה היא לעדשות שהמבנה שלהן מזכיר שעון חול – אזור רחב בחלק העליון של העדשה שמיועד לתיקון הראייה למרחק ואזור מצומצם יותר בחלק התחתון של העדשה שמיועד לתיקון הראייה בקרוב. החלק האמצעי של העדשה הוא אזור הסתגלות בין שני אזורים אלה. עבור מי שיסתכל דרכו בצורה ממוקדת ומדויקת הוא ייראה מטושטש אך הוא תלוי במיקוד של העיניים כאשר הם יראו אובייקט במרחק כזה או אחר.

למה מולטיפוקל מומלץ על פני אפשרויות אחרות?

עדשות המולטיפוקל הביאו בשורה גדולה למי שסובל מראייה לא תקינה ולקהל הגדול של מרכיבי המשקפיים. עד המצאת מולטיפוקל מומלץ, איכותי ומותאם אישית היו הרבה מאד אנשים שהיו צריכים שיהיו להם שני זוגות משקפיים – אחד עבור תיקון הראייה מרחוק ואחד עבור תיקון הראייה מקרוב. אין זה פשוט לשאת כל הזמן שני זוגות משקפיים אך זו הייתה המציאות ולא הייתה ברירה. איכות החיים אולי הייתה במצב של התרגלות למצב הזה אך אין זה היה פשוט ואם לא היה בהישג יד אחד מזוגות המשקפיים הדרושים – הייתה זו בעיה גדולה. מבחינה זו עדשות המולטיפוקל הקלו מאד על החיים של מרכיבי המשקפיים.

 

איך מתאימים עדשות מולטיפוקל?

מכיוון שממילא עדשות של משקפיים הן אביזר שחייב התאמה אישית הרי שכאשר מדובר במולטיפוקל עניין זה מקבל משנה חשיבות. לא רק המספר של העדשות ייבדק וייבחר בקפידה עבור כל נבדק בנפרד אלא גם האזורים של העדשה. לכל אדם יש את מבנה הפנים האישי שלו, את המיקום של העיניים ואת האופן שבו עובדים האישונים שלו. יש מי שמרבה להסתכל קדימה למרחק ויש מי שבעיקר צריך תיקון ראייה מקרוב. על החלוקה של שטח העדשות של המשקפיים מבחינת קרוב ורחוק – יחליט רופא עיניים או אופטומטריסט מוסמך שמכיר את עולם המולטיפוקל ויידע בדיוק איזו עדשה תתאים למטופל שמולו.

קראו עוד: סוגי עדשות מולטיפוקל

ההסתגלות לעדשות מולטיפוקל

חשוב מאד להבין שברגע שבוחרים מולטיפוקל מומלץ ופונים אל אנשי מקצוע בתחום הזה – אין ספק שתהיה הקלה גדולה והרבה יותר נוחות בשימוש במשקפיים. יחד עם זאת – חשוב מאד גם לדעת שהשימוש בעדשות מולטיפוקל דורש הסתגלות ויש אנשים שאין היא פשוטה עבורם. העיניים צריכות ללמוד את שטח הפנים של העדשה, לדעת היכן נמצא כל שטח של ראייה מקרוב, מרחוק או אזור הביניים שבאמצע ויש לא מעט אנשים שמתקשים להסתגל או שזה לוקח להם לא מעט זמן. יחד עם זאת, מדובר בתקופת הסתגלות שבהחלט חולפת ולאחריה מגיעה תקופה שבה הרבה יותר קל ונוח לעשות שימוש יומיומי וקבוע עם המשקפיים החדשים.

 

כמה עולות עדשות מולטיפוקלכמה עולות עדשות מולטיפוקל?

כיום יש אחדות דעים בקרב משתמשים ואנשי מקצוע כאחד אודות הקביעה שעדשות מולטיפוקל מומלץ הן העדשות שהכי כדאי לבחור בעת קניית משקפיים חדשים. כאשר היו עדשות אלה חדשות לגמרי בשוק היה המחיר שלהם גבוה מאד והן היו נחלתם של אלה שיכלו להרשות לעצמם לקנות משקפיים כאלה. עם הזמן והשיפור הרב בטכנולוגיות כאלה ואחרות – כיום הייצור של עדשות מולטיפוקל נחשב להרבה יותר זמין, נגיש וזול ולכן אל העדשות המומלצות במגוון רחב של מקרי ראייה שדורשת תיקון. מחירי העדשות מולטיפוקל נעים בטווח של כמה אלפי שקלים ולזה גם צריך להוסיף את המחיר של המסגרת. ההתאמה האישית תבוא לידי ביטוי, כמובן, גם במחיר.

 

איך מרגישים אחרי שקונים משקפי מולטיפוקל?

כאמור, מה שבעיקר חשים אחרי שיש משקפי מולטיפוקל – זו הקלה גדולה. במקום להיסחב לכל מקום עם שני זוגות משקפיים ולהתנהל בסרבול רב – יש רק זוג משקפיים אחד שלוקחים לכל מקום ואותו מרכיבים בכל עת שיש בה צורך. למרות המחיר הגבוה – עצם זה שנפטרים מזוג משקפיים אחד שלא צריך להסיר או להחליף אותו בהחלט לא יסולא בפז ועבור אל מעט משתמשים זה בהחלט שווה הכל. לאחר שלומדים להתנהל והעיניים מתרגלות לעדשות החדשות ומיוחדות – אין ספק שיש עלייה משמעותית בשיפור החיים של כל אלה שבוחרים במולטיפוקל וביתרונות הרבים שלו.

קראו עוד: התאמה של משקפי מולטיפוקל למשתמש

מה העתיד של עדשות המולטיפוקל?

כמו בכל תחום או נושא – גם עדשות המולטיפוקל עתידן להמשיך ולהשתפר עם הזמן. אנשי מקצוע מומחים כבר יודעים שהפיתוחים והחידושים הבאים בהחלט כבר נמצאים בדרך ומיטב המוחות עמלים כל הזמן על הפיכת העדשות גם לאיכותיות ועמידות יותר, גם לכאלה שיביאו איתן תיקון ראייה טוב יותר וגם הן יהיו זולות יותר ונגישות למי שעד כה לא יכול להרשות לעצמו ליהנות מהן. המולטפוקל הוא בהחלט בשורה גדולה ולכן אנשי המקצוע – רופאי עיניים ואופטומטריסטים ממליצים על משקפיים עם עדשות אלה. כיום אפשר גם לראות ילדים ובני נוער שיש להם משקפיים כאלה וכבר מההתחלה נהנית מראייה משופרת.

באנר המרכז לעדשות מגע
מיכאל ירנוש עדשות מגע

מיכאל ירנוש עדשות מגע

מיכאל ירנוש מומחה לעדשות מגע, עם ניסיון עשיר בתחום ואלפי לקוחות מרוצים. משתתף בכנסים, מעביר הרצאות, מנהל השתלמויות ופורומים מקצועיים.

מבצעים מטורפים מבית

החל מ -3,800 ₪ , תלוי בקופת החולים , ובסוג הכרטיס לסבסוד.